Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Wasze opinie!

Mnie najbardziej ciekawiło jak Jackson zrobi te wszystkie miejsca, dekoracje. Musze powiedzieć, że wszystko było wspaniale przygotowane. Szczególnie super był Moria. Nie widać było, że to wszystko (prawie wszystko) jest sztuczne. A co do postaci, to nie mogłam się doczekać:
- Toma Bombadila (którego i tak nie było)
- Elfów (ich strojów, zachowania i w ogóle. Były nawet lepsi niż sobie wyobrażałam. Tacy dostojni. Starzy i młodzi zarazem)
- No i oczywiście Gollumka / Smeagola (myślałam że będzie grał go jakiś aktor :P ale z komputerem też jest SUPER. Jestem ciekawa kto podkładał mu głos ("my preciosusss, my, my ownnn...")
Film wypadł fantastycznie. Szkoda że nie zrobili go w trój wymiarze, ale uważam że widz oglądający go nawet na zwykłym ekranie czyje się jakby tam był. Nie widać sztuczności (jeśli takie słowo istnieje), wszystko jest autentyczne. Można powiedzieć że to nie jest film fantasy tylko jakiś historyczny i realistyczny. Nie mogę się już doczekać kolejnych części.

Agatka zwana Agą.

Przed premierą "Władcy Pierścieni" myślałam, że będzie to zwykła klapa. Jednak postanowiłam wybrać się do kina na "WP", po obejrzeniu tego filmu, wyszłam pełna zachwytu ! Długo nie mogłam otrząsnąć się po tym filmie. Przez prawie 2 tygodnie chodziłam pełna zachwytu, wszystkim opowiadałam jaki to piękny film itp. Po miesiącu znów poszłam na " Władcę Pierścieni Drużyna Pierścienia". Moim zdaniem jest to najpiękniejszy film o prawdziwej przyjaźni i odwadze. Pozdrawiam wszystkie fanki ( może nawet fanów ) najodważniejszego hobbita na świecie- FRODA. Aaaa..., jeszcze jedno Elijah Wood do tej roli pasował najbardziej. Więc jeszcze raz pozdrawiam fanki Froda i Elijaha.

PAPATKI *Marla*

Film "Władca Pierścieni" obejrzałam na moim kompie. Komp, to nie to samo co kino.
O młodym aktorze, Elijah Wood dowiedziałam się z gazety "Bravo Girl" Od początku zastanawiałam się, jak zrobił z niego Hobbita, ale popatrzyłam na jego zdjęcie, i byłam pewna, że Elijah pasuje do tej roli. Byłam przekonana, że jest najlepszy do tego zadania; roli niepozornego niziołka, Opiekuna Pierścienia, Froda Bagginsa z Shire.
Po obejrzeniu filmu na moim kompie okazało się, że moje przypuszczenia co do Froda były słuszne. Niedługo później kupiłam książkę "Władca Pierścieni". Opisywane w niej postacie były bardzo podobne, a niektóre nawet takie same, jak Legolas i Aragorn. Frodo w czasie kręcenia filmu powiedział: "Kiedy patrzę na moje owłosione stopy, czuję się Hobbitem. Głupie, nie?" Elijah ma 20 lat. Trochę mniej niż Frodo, ale i tak wyglądał przekonująco.

Elfka13
<
Książka ,,Władca Pierścieni" zadziwiła mnie. Trzeba mieć po prostu gigantyczną wyobraźnię i mnóstwo pomysłów żeby napisać taką książkę.
Na początku, byłam taka ciekawa co się dalej wydarzy, że po przeczytaniu drugim ,,Władcy...." zauważyłam, że trochę ominęłam.
Ta książka, to coś wspaniałego! Nigdy nie myślałam, że przeczytam (i w ogóle istnieje) coś tak interesującego.
Anor
P.S. Film też był fajny, ale sporo opuścili.

Idąc do kina na "Władcę Pierścieni", jeśli chodzi o aktorów, najbardziej ciekawiło mnie jak wykreowany będzie Frodo, główny bohater. Rola tego dzielnego hobbita jest zdecydowanie trudną rolą. Pan Baggins przechodzi wiele wewnętrznych przemian, które trzeba było ukazać. Dojrzewa do noszenia swojego ciężkiego brzemienia i choć żałuje, że Jedyny Pierścień trafił właśnie do niego nie waha się przed wyruszeniem w niebezpieczna wyprawę do mrocznego Mordoru, z której może przecież już nigdy nie powrócić. Frodo bardzo się boi, ale za razem drzemie w nim wielka odwaga. Ma też wielkie serce i jest gotowy do poświęceń.

Czy młody aktor, Elijah Wood, którego wybrano do roli Froda poradził sobie z tym wyzwaniem?.. Moim zdaniem tak! I zagrał to świetnie!

Sam Elijah o swojej roli mówi: "Charakter Froda wciąż się zmienia. Łatwiej byłoby zagrać od początku do końca grzecznego albo złego hobbita. A przecież wpływ Pierścienia był różny. Czasami Frodo umiał go zwalczyć, czasami ulegał. Chciałem pokazać niuanse unikając przerysowań, żeby interesującej roli nie przerobić na karykaturę. Na początku powieści Frodo nie jest typem męczennika i absolutnie nie zamierza zbawiać świata. Wie, że musi po prostu zabrać Pierścień ze swojej ojczyzny, bo ściąga na nią nieszczęście. Gdy lepiej poznaje naturę Pierścienia, nie jest zachwycony jego mocą. Stara się obarczyć nim kogoś innego. Najchętniej pewnie porzuciłby go gdzieś w krzakach i wrócił do domu na dobry obiad. Gdy dociera do niego, że przeznaczenie wyznaczyło go do zniszczenia Pierścienia, dojrzewa i stara się stawić czoło zadaniu."

Po obejrzeniu "Drużyny Pierścienia" nie wyobrażam sobie kogoś innego na miejscu Wood'a. On nie zagrał tej roli - on po prostu stał się Frodem! Uważam, że pasował idealnie i czuł się w skórze hobbita naprawdę dobrze. Całkowicie dorównał moim oczekiwaniom.

Mam nadzieje, że przed 21 letnim El Wood'em jeszcze wiele innych równie wspaniałych ról. Zresztą z tego co słyszałam są już nowe propozycje... Bardzo chętnie zobaczę kolejny film z Elijah'em. Sądzę, że ma dużą szansę na zrobienie jeszcze większej kariery aktorskiej i życzę mu tego z całego serca!!!

Opinia Sylthii!


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl