Strona Główna
Archiwum News
Redakcja
Współpraca
O Stronie
SubskrypcjaJ.R.R Tolkien
Zdjęcia Tolkiena
Inspiracje Tolkiena
Śladami Tolkiena
Eseje i felietony
Wywiady
O Książkach
Recenzje
Zapowiedzi wydawnicze
Wiersze
Tłumacze
Tłumaczenie "Hobbita"
Okładki
Wizje Ardy
Dźwięki Ardy
Opera "Leithian"
Galeria
Postacie
Mapy
Valinor
Proroctwa Mandosa
Numenor
Śródziemie
Miejsca
Rasy
Trzy Rasy
Języki
Bronie
Bitwy
Chronologia Krain ZachoduWydarzenia Tolkienowskie
FanKlub
FanArt
Wiersze Fanów
Fan Fiction
Hydepark
Horoskopy
Gadżety
Fan Quiz
Komiksy
Hobbit - komiks
Galeria na życzenieFilm-po co
Wersja DVD
Tapety
Download
Trailery
Enya
Obsada
Artykuły prasowe
Reżyser
Ekipa Filmowa
Nowa Zelandia
Wytwórnia
Efekty specjalne
Muzyka Filmowa
Recenzje filmu
Wasze opinieKalendarium
Księga gości
Czat
Linki

Pomożecie?
Postanowiłam wrócić do prowadzenia strony o Tolkienie. Realistycznie jednak oceniam swoje możliwości i wiem, że nie będę w stanie poprowadzić jej sama, tym bardziej uwzględniając wszystkie moje obecne zobowiązania. Pomoc w przywróceniu jej dawnego blasku zaproponował portal allarte.pl, z którym mamy nadzieję na udaną współpracę. Jednak bardzo potrzebuję również nowych osób – nowej redakcji. Docelowo sama chciałabym się zająć stroną techniczną – wydaje mi się, że przydałby się tutaj mały remont, trochę udoskonaleń technicznych. Jeżeli natomiast chodzi o newsy i teksty, to nie będę w stanie tworzyć ich tyle, aby utrzymać atrakcyjność strony. W związku z tym liczę na pomoc.

W ostatnim czasie dużo myślałam nad stroną. Bardzo nie chciałam podjąć pochopnej decyzji, a następnie się z niej wycofać. Wiem, że zdarzało się to w przeszłości. Za tamte zrywy chciałam wszystkich przeprosić. Nie uważam tamtego zachowania za odpowiedzialne. Chcę tym razem podejść do tematu bardziej dojrzale. Jednak udowodnić zamierzam to poprzez własne postępowanie, a nie doniosłe zapewnienia :). Chciałam również serdecznie przeprosić te osoby, które kiedyś przesłały mi jakieś teksty, a ja nigdy ich nie zamieściłam. Również za to przepraszam. I obawiam się niestety, że nie uda mi się odnaleźć tamtych tekstów, dlatego proszę o ich ponowne przesłanie, jeżeli jesteście nadal zainteresowani ich zamieszaniem. Bardzo mi wstyd, że się zachowywałam w taki sposób. Poniżej kwiaty dla wszystkich, których skrzywdziłam.I jeszcze kilka kwestii organizacyjnych. Założyłam maila, na którego proszę, abyście wysyłali maile związane ze stroną. W ten sposób nie zginą gdzieś w gąszczu innych. Nowy mail: tolkien.cyberdusk@gmail.com Zmieniłam również nazwisko, jak możecie zobaczyć w niektórych miejscach na stronie.
Dodał(a): Anariel,
dnia 02.03.2011, 19:16
komentarze [19]
[skomentuj] [wróć do newsów]

Osse (02.03.2011, 20:18)
Postaram się tez powrócić i pomóc
Mila (04.03.2011, 13:21)
To byłoby cudowne, gdyby udało się się ponownie uruchomić stronę

Trzymam kciuki
Amelia (06.03.2011, 11:27)
AAA!

Jak zobaczyłam wiadomość od Mili, że Ostatni Przyjazny Dom żyje....serce wręcz podskoczyło mi z radości!

Osobiście sama rzuciłam sobie ostatnimi czasy sporo na głowę, ale jesli znalazłaby się jakaś drobna robota, która dorzucona innym do góry zajęć związanych z prowadzeniem strony byłaby obciążeniem.....oferuję moją skromną(niestety niewielką) pomoc

Pozdrawiam
Irulana (06.03.2011, 11:29)
Witam serdecznie,

ze względu na mnogość obowiązków nie jestem w stanie zdeklarować się na regularną współpracę, ale postaram się czasem coś podesłać. Bardzo chciałabym, żeby strona na nowo ruszyła.

Na Facebooku prowadzę stronę fanowską Tolkiena: http://www.facebook.com/Tolkien.polska.strona.fano w?v=wall .
Będę tam informować, że poszukiwane są autorki i autorzy tekstów na stronę. (Przy okazji, zapraszam do polubienia.)

Trzymam kciuki i pozdrawiam!
Haldir (06.03.2011, 12:26)
HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!
VanEo (06.03.2011, 15:30)
Znaczy co wracamy na antene ? jestem z Wami
Galadhorn (06.03.2011, 17:54)
Świetna wiadomość. Spróbuję jeszcze dziś napisać newsa o Twojej prośbie, Anariel, i o reaktywacji OPD. Cieszę się...
Una (06.03.2011, 18:11)
Po 1.! Serdecznie gratuluję Anariel ! Zmiany nazwiska oczywiście (;))!!! Wszystkiego co najlepsze!

Po 2.! Jakiś czas temu chciałam zamieścić 82 komentarz pod poprzednia wiadomością. Gdyż również myślałam o stronie. Jednak nie mogłam go dokończyć. Teraz ważne sprawy doprowadziłam do szczęśliwego zakończenia ; mając więcej czasu postarałam się ułożyć wcześniej napisane bezładne zdania w logiczną opinię (zdania miedzy * zostały napisane wcześniej):
*Napiszę to co chcę powiedzieć. Nie liczę na żadną odpowiedź (mam do tego wyjątkowy talent czyli pisania komentarzy w Internecie, które pozostają bez odzewu - może dlatego, że wygłaszam w sposób górnolotny sądy oczywiste, żeby nie powiedzieć nadęte. Nikogo nie zachęcają do odpisania pozostawia raczej wszechogarniający nastrój zażenowania). *

Mimo wstępu nie zaniechałam chęci napisania tego:
*Postanowiłam jednak zaryzykować… Uważam, ze strona nie zacznie sama z siebie znów funkcjonować! Nie bez zaangażowania więcej niż JEDNEJ osoby. Na jej barkach spoczywałoby zbyt wiele…Nie łudzę się pokrzepiającymi na duchu zapewnieniami; trzeba wziąć się do pracy. Tylko ona może przełamać zastój. *

I tu moja opinia jest zbieżna ze zdaniem Anariel. Jednak można zarzucić tej oczywistej wypowiedzi jedno, że łatwo ją wygłosić.
*Narzekać jest prosto. Od razu pewnie ktoś mógłby odpowiedzieć "Jak jesteś taka przemądrzałą malkontentka to zacznij sama coś robić!"*

A zatem zgłaszam swoją gotowość! Choć moja chęć jest poparta tylko pasją, a nie profesjonalnymi umiejętnościami.
Najlepiej pracuję się mi nad przydzielonym zadaniem; ja tam nie wyrywam się się do zarządzania. Dlatego zapowiedzi Anariel i Ossego przyjmuję z entuzjazmem i ulgą. Powtórzę za Amelią „oferuja moją skromną pomoc”.

Bo...
*Smuci mnie, że na tej stronie nie toczą się już dyskusje. Przykro mi z tego powodu. Dlatego, ze była to pierwsza strona "fandomowa" na którą weszłam, zaraz po tym jak przeczytałam „W.P.” pierwszy raz. Z nią wiążą się moje wspomnienia z tego czasu. To oczywiste, że moje podejście do OPD jest sentymentalne. *

Gdy realistycznie oceni się sytuację oraz zaangażuje się czas i pracę może strona odżyje nie tylko dla dawnych bywalców, ale i zachęci większą liczbę odbiorców! Mogę mówić tylko za siebie, ale myślę, że pomoc *każdego chętnego* byłaby miło widziana. Mimo długiej przerwy chcę, aby OPD się udało! A zapowiedź Irulany jest fantastyczna, aż zaczynam wierzyć, że powrót jest możliwy.

*Myślę też, że ta strona jest wyjątkowa. Jest miejscem, która nadal jest bliskie wielu sercom miłośników Tolkiena. Dlatego proponuję, aby rozwijać na niej szczególnie działy związane z działalnością fanowską czy nawet tolkienologią. Artykuły, twórczość fanowska, felietony? Bo jeśli chodzi o newsy to one nie wystarczą. W tzw. międzyczasie rozwinęły się strony „newsowe”, także po polsku. *

I po 3.! Może już wystarczy tego komentarza w stylu Kapitana Obvious...

Pozdrawiam, Una (jeszcze Una, za niedługo pod nowym nickiem).

PS. "Nie patrz zbyt daleko przed siebie! Ruszaj z otuchą w sercu! Bywaj zdrów, niech błogosławieństwo elfów, ludzi i wszystkich wolnych istot będzie wciąż z Tobą. Oby gwiazdy świeciły Ci w twarz!" , Władca Pierścieni. To dzisiejszy cytat z forum tolkien.com.pl (może * ktoś * sobie przypomni, że nie tylko tam lubi pisać komentarze ).
Niech te słowa Elronda i dla nas, wszystkich związanych z OPD, będą zachętą!
:)
Una (06.03.2011, 18:25)
W trakcie, gdy pisałam mój przydługi komentarz, pojawił się wpis Galadhrona! To chyba najlepsze potwierdzenie słów, że dobra energia rosprzestrzenia się szybko!!!

To wspaniale, bo stronie potrzebne są nowe pomysły, a powinno być ich tym wiecej im wiecej osób będzie o tym wiedzieć. Cieszę się, że wieść o OPD się rozprzestrzenia!

Dziękuję .
Forneithel (06.03.2011, 19:02)
Anariel, wspaniała wiadomość! Już myślałam, że to naprawdę koniec... Zawsze miło jest w taki sposób się rozczarować

Oczywiście, jeśli tylko czas i obowiązki na to pozwolą, chętnie także dołożę jakąś cegiełkę przy odbudowie strony

Pozdrawiam,
Forni
MumakiL (06.03.2011, 20:17)
Nie będę się rozwodził. Powiem tylko, że bardzo się cieszę i życzę wszelkiego powodzenia.
zx (06.03.2011, 20:24)
To ja będę trochę mniej optymistyczny i dodam trochę realizmu.

Strona na pewno ma świetną społeczność i - od teraz - kogoś, kto będzie ją prowadził. Ale w dzisiejszych realiach nijak nie ma się to do sensu istnienia strony. Liczy się treść i tylko treść. Rozumiem, że to ogłoszenie ma na celu właśnie poszukiwania redakcji. A bez redakcji nie ma sensu. I tak realnie na to patrząc, bardzo ciężko będzie znaleźć teraz zapaleńców. Chyba, że jednak gdzieś po kątach siedzą osoby, które czekały właśnie na OPD.

Chciałem tylko tak trochę ostudzić zapał. Choć bardzo mnie cieszy, że fandom budzi się z letargu.
Tallis (06.03.2011, 20:53)
Też się ciesze że strona odżywa
bo niusy i dyskusje były tu fajne.
Jeśli mogę się na coś przydać (tłumaczenia, betowania, szukajka tekstów?) to chętnie pomogę. Sprawdzę też jakies teksty, które do was poszły przed zdechnięciem strony, chyba mam je gdzieś w mailach. Zdaje się, że było tam coś do działu z wierszami.
poz
tal
Una (06.03.2011, 21:56)
zx: Może zapaleńcy się znajdą. Trudno się nie zgodzić. Treść jest najważniejsza! Czyli bez pracy się nie obędzie . Chodzi o to, aby treść była na odpowiednim poziomie, merytoryczna ale ciekawa. Pomysły byłyby na pewno miło widziane. Bo nie o to chodzi, aby wszyscy pisali artkuły, ale aby strona znalazła swoje miejsce, można powiedzieć swoją "specjalizację". Dlatego ważne są opinie na tym etapie. Pozdr, U.
Geenie (07.03.2011, 01:21)
To bardzo niezwykłe, że ta strona jeszcze w jakiś tam sposób przetrwała. Wow. Jestem pod wrażeniem. Jest ona ściśle związana z moimi wspomnieniami z gimnazjum, era przed-fejsbukowa. Na szczęście od tamtego czasu dorosłam (kiedyś w końcu trzeba było się przełamać).
Dodam trochę motywacji. Trafiłam tu zupełnie przypadkiem przekierowana z wujka Googla. Szukałam informacji o grobie Tolkiena i to była pierwsza strona na liście. O! To już dobry początek i że warto!
Za czasów forum (czyli mniej więcej wtedy, kiedy pierwsze organizmy zaczynały podbijać środowisko lądowe) nabijałam posty pod nickiem Amy, ale głowy nie dam. Możliwe też, iż weszłam w jakiś konflikt z Mizarkiem, coś mi się majaczy, ale nic sobie nie dam uciąć. Wszak to było x lat temu Dorosłam, rly
Jednak, co do pytania to u mnie kiepsko z pomaganiem, bo ostatnio daje mi się we znaki ograniczony kontakt z językiem polskim, zresztą pewnie i tak nikt mnie by nie brał pod uwagę Jednak jeśli, nie wiadomo czemu (gorączka? chroniczna depresja? groźne choroby autoimmunologiczne?), potrzebowalibyście pomocy z francuskim czy coś związanego z Francją to walcie.
I jeszcze raz powodzenia Bon courage I przywołuję stary postulat o przywrócenie forum !
Drzewiec (07.03.2011, 14:23)
Ostatni Przyjazny Dom to była moja pierwsza strona tolkienowską która regularnie odwiedzałem

Życzę powodzenia przy reaktywacji. Nie wiem czy coś będę mógł pomóc bo piszę niewiele i nie za dobrze o czym wiedzą Elendili.
Nazgulka (07.03.2011, 20:25)
Wspaniale!
W przeciągu najbliższych dwóch tygodni powinno się uspokoić zamieszanie, które strasznie utrudnia mi życie i będę mogła sprecyzować, w jakim zakresie jestem w stanie pomóc - bo że chętnie się zaangażuję jest pewne.
Pozdrawiam
Adam (09.03.2011, 21:21)
No to zaczynamy znowu

Ja nigdy nie odszedłem.

Zaglądałem czasem po kilka razy dziennie, czasem raz na kilka dni, ale zawsze przynajmniej kilka razy w tygodniu

Pozdrawiam wszystkich, którzy jeszcze pamiętają tak stronę jak i siebie nawzajem, a zwłaszcza pozdrawiam i zachęcam do bycia tutaj ludzi tak nowych jak i tych, którzy do tej pory tylko czytali.
Gand :) (31.03.2011, 00:55)
Trzymam kciuki Adzia! Nie bedzie to proste zadanie, ale tym wiecej radosci jesli sie uda! Powodzenia!
Powered by PsNews


Jeżeli podoba Ci się ta strona i jesteś prawdziwym fanem Tolkiena, to oznaka, że powinieneś na nas zagłosować :).Allarte.pl

TheHobbitFilm.com

Wszelkie prawa zastrzeżone. Zabrania się wykorzystania powyższych materiałów tekstowych oraz zdjęć bez zgody właścicieli.
Copyright © by Ada Myzik
Hosted by Cyberdusk.pl